Informacje parafialne na XXX niedzielę zwykłą   –  25  X 2020. 

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Pół godziny przed sumą – różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Po sumie spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. W tym tygodniu:
 • Codziennie różaniec o godz. 17,00. Msza po różańcu. Zachęcam do spowiedzi podczas nabożeństwa różańcowego i przed nim, abyśmy mogli zyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. W tym roku Penitencjaria Apostolska przedłużyła możliwość zyskania tego odpustu na cały listopad. Warunkiem odpustu jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej w tym dniu, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.
 • W środę – świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 • W sobotę – zakończenie nabożeństw różańcowych.
 • W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z sytuacją w kraju nie będzie procesji na cmentarzu. Za to przed sumą będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wypominkowe oraz popołudniowa msza święta o godz. 16,00. W Dzień Zaduszny 2 listopada msza o godz. 8,30 i 17,00 oraz modlitwy wypominkowe po wieczornej mszy świętej. Odwiedzając cmentarz zachowajmy dystans społeczny.
 • Za tydzień przypada też I niedziela miesiąca. W związku z tym będzie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą poranną i wieczorną. Zmiana tajemnic różańcowych po sumie.

 

 1. Intencje mszalne – zob. wykaz.

 

 1. Wczoraj kościół sprzątali parafianie: Kobiałka Maciej i Natalia, Kuchciak Gabriela i Różycka Paulina z Małgosią. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty do kościoła (60,-).  W przyszłą sobotę na godz. 9,00 zapraszamy do posprzątania kościoła rodziny z ul. Lwowskiej:  Jabłoński, Nieckarz, Kiczuła i Leja. Jeśli ktoś nie może przyjść do sprzątania, to prosimy o znalezienie zastępstwa, albo zgłaszanie tego odpowiednio wcześniej, żeby można było przesunąć kolejkę.

 

 1. Pod chórem jest do zakupienia czasopismo „Niedziela”, czasopismo „Miłujcie się” oraz nowym numer bezpłatnego czasopisma „Dobre Nowiny”.  Są też kalendarze katolickie w cenie 3,50 oraz kalendarze KRZ w cenie 6,-. Wyłożone też zostały kartki wypominkowe na listopadowe modlitwy za zmarłych. Na każdej kartce czerwonym drukiem umieszczona jest data wypominków.

 

 1. Dziękuję za wykoszenie trawy na rowie kolo kościoła i nad strumieniem panom Szczerbiwilk Jan i Zadworny Piotr. W tym tygodniu sprzątnijmy groby. Proszę o zwrócenie uwagi również na groby opuszczone i zaniedbane.

 

 1. Dziękuję za ofiary składane na pokrycie kosztów prac remontowych przy kościele i plebanii. Od 26 września wpłynęło 3’580,-. Do zapłaty firmie p. Stanisław Zygarlickiego mamy jeszcze: 20’488,-. Środki zgromadzone na ten cel to: 8’542,-. Pozostaje do zebrania na ten cel: 11’962,-. Wiele rodzin z naszej parafii nie wpłaciło jeszcze żadnej składki kwartalnej w tym roku; prosimy więc o uregulowanie zaległości.

 

 1. Komunikat Arcybiskupa Gądeckiego.