Informacje parafialne na XXVI niedzielę zwykłą   –  26 IX 2021.  

 

 1. Dzisiaj obchodzimy  XXVI niedzielę zwykłą.  Taca na budownictwo sakralne w diecezji. W całej Polsce odbywa się dziś liczenie osób uczestniczących w niedzielnej Mszy świętej i przystępujących do Komunii świętej.
 2. Za nami uroczystości związane z odpustem, dożynkami gminno-parafialnymi i jubileuszem ks. Michała. Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim radnym i parafianom z ul. Szkolnej i Krakowskiej, którzy włączyli się w tę uroczystość i przygotowania do niej. Dziękuję za piękny wieniec dożynkowy, dekoracje w świątyni, dary ołtarza, podjęcie się różnych funkcji podczas sumy. Dziękuję osobom, które niosły chorągwie i feretrony oraz panom strażakom za niesienie baldachimu i krzyża czasie procesji. Paniom z KGW i p. burmistrzowi dziękuję za ugoszczenie księży obiadem a młodzieży za pomoc przy stole. Podziękowanie składam scholi z p. Dorotą Bielko, naszym organistom oraz wszystkim ministrantom. (…) W zakrystii odebrać można tacki i naczynia użyte podczas procesji z darami.
 3. W tym tygodniu:
 • Środa – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – Msza o godz. 18,00.
 • I piątek miesiąca – chorych będę odwiedzał od godz. 9,00. Proszę o potwierdzenie, lub zgłoszenie wizyty w zakrystii. Spowiedź w kościele od godz. 16,00.
 • W piątek zaczniemy październik – miesiąc różańcowy. Msza wieczorna w dni powszednie od piątku o godz. 17,00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16,30. W niedzielę różaniec o godz. 10,30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych (dzieci, młodzież).
 • I sobota – adoracja pierwszo sobotnia połączona z różańcem po wieczornej Mszy świętej. Msza o godz. 17,00. Możliwość spowiedzi od godz. 16,30.
 • Za tydzień – I niedziela miesiąca. Pół godziny przed Mszą poranną i wieczorną – cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, a po sumie – zmiana tajemnic różańcowych. Puszka na Caritas.
 • W przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy świętej w domu kultury będzie możliwość pooglądania filmu nagranego podczas Prymicji księdza Michała Maciołka. Początek projekcji ok. godziny 17,00. Zapraszamy!

 

 

 1. Intencje mszalne – zob. wykaz.

 

 1. Wczoraj kościół sprzątali parafianie: Pachołek Zofia, Możdżeń Alina, Zadworna Grażyna i Sieniawska Karolina. Bóg zapłać! za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty 80,-. W przyszłą sobotę o 9,00 proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Zakarczma: Pachołek, Turza, Górska, Zadworny.
 2. Pod chórem tygodnik katolicki „Niedziela” dla prenumeratorów oraz kalendarze katolickie do zakupienia: kalendarz KRZ z wizerunkami św. Józefa (6,-), kalendarz rolników z wieńcami (6,-) oraz kalendarz książkowy rolników (27,-). W przedsionku kościoła bezpłatne czasopismo ewangelizacyjne „Dobre Nowiny” (nowy numer).