Informacje parafialne na 3 niedzielę Wielkiego Postu – 3 III 2024. 

 

  1. Dziś jest 3 niedziela Wielkiego Postu i pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po porannej Mszy Świętej, aż do sumy. Zachęcam, by skorzystać z możliwości bycia blisko Pana Jezusa i rozmowy z Nim (zostać po Mszy porannej, albo przyjść wcześniej przed sumą). Po sumie – zmiana tajemnic różańcowych. Taca na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary! O godz. 15,00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

  1. Kołu różańcowemu św. Jadwigi Królowej dziękuję za prowadzenie modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w ubiegłym tygodniu. Proszę, aby od jutra modlitwę podjęła róża MB Różańcowej z zelatorką p. Wiesławą Kornaga. W niedzielę Wielkiego Postu koronkę odmawiać będziemy wspólnie w Godzinie Miłosierdzia.

 

  1. W tym tygodniu:
  • W piątek o godz. 17,30 – Droga Krzyżowa. Gromadźmy się na wspólnym rozważaniu Męki Pańskiej! Po Mszy świętej w piątek – spotkanie Domowego Kościoła.
  • W sobotę o godz. 14,00 – spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
  • Za tydzień – Niedziela Laetare. Puszka na KRZ.

 

  1. Intencje mszalne – zob. osobna lista.

 

 

  1. Pod chórem wyłożony jest tygodnik katolicki „Niedziela” oraz inne czasopisma. Na stoliku pod chórem są wyłożone baranki i paschaliki wielkanocne w cenie po 10 złotych.

 

  1. Wczoraj kościół sprzątali parafianie: Dyś Małgorzata, Mroczko Klaudia, Smoliniec Maria, Weronika Mosiężna-Wnuk, Smoliniec Małgorzata i Nienajadło Lucyna. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, sprzątnięcie parkingu przed kościołem i ofiarę na kwiaty (130,-). W sprzątaniu parkingu pomogła p. Maria Żuk. Bóg zapłać! W sobotę, na godz. 9,00 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny z ul. Zakarczma: Drachus, Smoliniec, Łagoda, Cyran i Zadworny.

 

  1. Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej ustaliliśmy m.in., że Droga Krzyżowa w Wielki Piątek odbędzie się na ul. Zakarczma. O zapewnienie bezpieczeństwa podczas tego nabożeństwa proszę już dziś naszą OSP z Dachnowa. Podzieliliśmy też odpowiedzialność za przygotowanie poszczególnych uroczystości i dekoracji w tym roku. A mianowicie: Boży Grób, Ciemnicę oraz stacje Drogi Krzyżowej na Wielki Piątek przygotowują parafianie z ul. Zakarczma, ołtarze na Boże Ciało przygotowują parafianie z ul.  Cerkiewnej, Sportowej i Miasteczko, ołtarze na Oktawę Bożego Ciała – parafianie z ul. Szkolnej i Krakowskiej, odpust i dożynki – parafianie z ul. Lwowska, Kolonia, Osiedle i Kupcza, choinki i szopkę przed Bożym Narodzenie – parafianie z ul. Leśna, Południowa, Podlas, Skośna i Jarosławska. Liczę na Wasze zaangażowanie i włączenie się czynne w życie parafii pod kierunkiem radnych z Waszym rejonów.