Informacje parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu   –  7 III 2021. 

 

  1. Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Beata Kiszka z Dachnowa i Maciej Pietrasiewicz z Dachnowa – zapowiedź pierwsza.

 

  1. Dzisiaj III niedziela Wielkiego Postu.  Pół godziny przed sumą – różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Po sumie – zmiana tajemnic różańcowych.  Po południu o godz. 15,00  koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość spowiedzi, 15,20 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i o godz. 16,00 – Msza wieczorna z krótką homilią.

 

  1. W tym tygodniu:
  • Od poniedziałku do środy trwać będą rekolekcje wielkopostne. Msza z nauka ogólną rano o godz. 9,00 i wieczorem o godz. 17,00. Każdego dnia pół godziny przede Mszą będzie możliwość spowiedzi. Spowiedź wielkopostna będzie kontynuowana na zasadzie godzinnego dyżuru przez dwa tygodnie przed Wielkanocą.
  • w piątek – Droga Krzyżowa o godz. 16,30.

 

  1. Intencje mszalne – zob. wykaz.

 

  1. Wczoraj kościół sprzątali parafianie: Dąbrowska Cecylia, Głuszyk Artur, Cich Marta i Brogowska Ewa. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty w wysokości 80,-. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny z ul. Cerkiewnej:  Czerniewicz, Czerniewicz, Wór i Mularczyk.

 

  1. Tygodnik katolicki „Niedziela”, RN i MRN – do zakupienia pod chórem. Bezpłatne czasopismo „Dobre Nowiny” w przedsionku kościoła. Obok prasy pod chórem wyłożone zostały baranki wielkanocne i świece wielkanocne Caritas w cenie po 6 złotych.